Rozhovor s hlavnou hrdinkou telenovely 'Farba vášne'

Esmeralda Pimentel o telenovele 'Farba vášne': "Každý diel vás nechá v napätí".

Herečku Esmeralda Pimentel sme zatiaľ nemali možnosť vidieť v žiadnej telenovele ani na slovenských ani českých obrazovkách, ani na našej stránke. Momentálne ju môžete vidieť v telenovele 'Farba vášne', ktorú pravidelne pridávame na stránku so slovenskými titulkami. Originálny, silný a emotívny príbeh, o ktorom nám prezradí aj viac samotná hlavná hrdinka príbehu Lucía (ktorú hrá Esmeralda Pimentel).

Táto telenovela sa stala prvou, kde si si zahrala hlavnú rolu. Čo bolo prvé čo ti prešlo hlavou, keď ti povedali, že budeš viesť tento projekt?
Bola som veľmi šťastná, lebo som vedela, že tento projekt bude zlomový bod v mojej hereckej kariére.

Čo najviac ťa pritiahlo k tejto telenovele?
Na začiatku, príbeh lebo je napísaný jedným z najlepších scenáristov, ktorých máme v Mexiku z hľadiska telenoviel, ktorým je Cuauhtémoc Blanco. V réžií to je skvelý režisér Francisco Franco, ktorý je pre mňa jedným z najlepších režisérov v Mexiku a predovšetkým byť súčasťou projektu s veľkými hercami.

 

Aký aspekt Esmeraldy Pimentel budeme môcť vidieť v telenovele Farba vášne?
Uvidia ma, že hrám extrémne komplexný charakter postavy, postava, ktorá bola pre moju kariéru absolútnou výzvou. Nielen preto, že boli dlhé natáčacie dni a všetko samo o sebe vyžadovalo veľa úsilia, veľa odhodlania a veľa energie, ale bola to aj etapa môjho života, z ktorej som sa veľmi tešila.

Ako nám predstavíš Lucíu Gaxiola?
Je to žena s veľmi silným charakterom, ale zároveň je mimoriadne sladká a ochranná voči svojej mladšej sestre, ktorou je Nora, zápornou postavou tohto príbehu. Je to žena, ktorá je ochotná dať prednosť svojej rodine pred láskou, ktorú cíti k svojmu partnerovi, a obetovať čokoľvek, aby udržiavala jednotu rodiny.

Čo bolo najzložitejšie, keď si hrala túto postavu?
Pokiaľ ide o postavenie postavy, úprimne verím, že všetko prebehlo celkom dobre vďaka veľkým kamarátom, ktorých som vždycky mala na pódiu, a mojim režisérom, ktorí ma vždy podporovali. Čo ma stálo najviac práce, bolo zapamätať si scény, ktoré boli ako tri stránky, vždy veľmi silné scény a urobili sme medzi 30 až 35 scén denne. Potom to nielen znamenalo veľa fyzickej únavy, ale aj veľa vecí mať na pamäti.

Je ti postava Lucíe niečím podobná?
Všetky postavy budú vždy mať trochu našej esencie ako hercov. Moja najväčšia podobnosť s týmto charakterom je moja rodina: veľká láska, ktorú cítim k svojej rodine a všetko, čo som ochotná urobiť, aby som videla ľudí, ktorých milujem šťastných.
 

Aké bolo pracovať s Erickom Elíasom?
Bolo to úžasné. Je to skvelý spoločník, profesionál a gentleman. A okrem toho je veľmi zábavný. Zažili sme pri natáčaní veľmi pekné chvíle plné smiechu. Milujem ho, zbožňujem ho a bolo to skutočne veľké privilégium, že moja prvá hlavná postava bola vedľa tohto skvelého človeka.

Akú lekciu ti zanechal tento príbeh?
Veľkú, nielen ako herečke ale aj ako človeku. Mala som príležitosť byť obklopená veľkými hercami, ktorých si veľmi vážim: Claudia RamírezPatricia Reyes SpíndolaRené StricklerLuis CouturierXimena Romo: Myslím, že to bol projekt, ktorý mi definitívne pomohol vyzrieť ako človek a navyše, teší ma, že do dnes sme väčšina hereckého obsadenia v kontakte, a zostali sme veľkými priateľmi.

 

Čo by malo publikum očakávať od telenovely Farba vášne?
Je to veľmi dobre napísaný príbeh, ktorý nie je predvídateľný. Všetky konce jednotlivých dielov sú ako koniec piatku, zostávate v napätí, čo sa udeje v budúcom diely. Potom v telenovele môžete vidieť vynikajúce herecké obsadenie, scénografiu, osvetlenie, kostýmy... všetko je veľmi dobre urobené.

Pridajte sa k fanúšikom na facebooku - sledujte novú telenovelu Farba vášne