Hrdinka Farby vášne priznáva, bola som obeťou sexuálneho obťažovania

Esmeralda Pimentel je jednou z najtalentovanejších mladých herečiek v Mexiku.

Jej kariéra začala ešte v roku 2009 menšej úlohe v telenovele Verano de amor. Potom nasledovali telenovely Chacito del cielo (2012), Absimo de pasión (2012). Jej prvá hlavná úloha Lucie bola v telenovele El color de la Pasión (Farba vášne 2014).

Esmeralde sa síce v kariére darí, ale v nedávnom rozhovore priznala, že nie všetko je bolo stále také jednoduché. Kráska priznáva, že niektorí jej kolegovia a režiséri jej dávali neslušné návrhy: "Najmä neslušné návrhy od režisérov sú veľmi nepríjemné. Ide najmä o nevhodné vtipy a sexuálne návrhy, čo je tiež určitá forma násilia na ženách."

Kráska síce neprezradila žiadne mená, ale teraz už vie ako sa brániť a povedať dosť: "Mám právo neprezradiť žiadne mená a využijem ho. Ale už viem povedať dosť." Esmeralda sa teraz chce sústrediť na kampane zamerané proti násiliu, je si istá, že iba ak sa ženy  spoja niečo sa zmení.

Herečka si nateraz dala pauzu od natáčania telenoviel a venuje sa iným projektom. Jej posledný krimi seriál Kráska a beštie sa nestretol s veľkým úspechom. No našla v ňom lásku a už takmer 2 roky tvorí pár s hereckým kolegom Osvaldom Benavidesom, ktorého poznáme z telenovely Čo mi život ukradol.