Toto je 5 najúspešnejších telenoviel od Televisy

Mexiko je bezpochybne najväčším výrobcom telenoviel. Po dlhé roky sme aj na našich televíznych obrazovkách videli veľké množno príbehov o láske.

Rovnako ako vo všetkom, aj pri telenovelách existujú také, ktoré sú milované a atraktívnejšie ako iné. A všetko to sa prejavilo v ratingu sledovanosti.

Čo je rating sledovanosti? Je to spôsob, akým sa niekoľko rokov meria bodmi, koľko ľudí videlo program: čím viac bodov, tým je program úspešnejší. V televízii sa 1 bod hodnotenia rovná v Mexiku 96 782 divákom.

V tomto článku sme zostavili telenovely, ktoré boli, sú a zatiaľ zostávajú najúspešnejšie v histórii televízie podľa ratingových bodov, pričom spriemerovaním Cabena objasnia dve veci: že divákov mohlo byť aj omnoho viac, pretože sa to meria pomocou televízií a domácnosti.

5. 'La fea más bella' (2006-2007) a 'La madrastra' (2005) / 27.90 denný rating

Tieto dve telenovely sa delia o 5. miesto: jedna predstavuje mexický remake najúspešnejšej kolumbijskej telenovely, zatiaľ čo tá ďalšia nám ukázala Victoriu Ruffo v jej najlepšej roly v hereckej kariére.

4. 'Amor real' (2003) / 29.41 denný rating

Najdôležitejší milostný príbeh v mexickej histórii. Producentka telenovely Carla Estrada predstavila telenovely svojím rozprávaním, ktoré zmiešalo realitu s fikciou. „Amor real“ predstavila predsudky a zvyky Mexika z 19. storočia. Táto telenovela spôsobila medzi Mexičanmi toľko fanatizmu, že posledná kapitola mala 43,1 bodov, čo je takmer dvojnásobok toho, čo získala prvá epizóda.

3. 'Destilando amor' (2007) / 30.61 denný rating

Na základe úspešnej kolumbijskej telenovely bola táto melodrama najúspešnejšou z tohto nového tisícročia. Angélica Rivera a Eduardo Yáñez, ako protagonisti úplne znovu vynárajú spôsob rozprávania tohto príbehu plného vášne, nám ukázali, ako žije láska a zrada pri vykonávaní jednej z najdôležitejších tradícií Mexika: spracovaní tequily. „Destilando Amor“ bola taká zaujímavá, že v roku 2008 vyhrala cenu za najlepšiu telenovelu na TVyNovelas Awards.

2. 'El privilegio de amar' (1998-1999) / 34.8 denný rating

Toto je druhá najúspešnejšia telenovela, ktorú vyprodukovalo Mexiko. Adela Noriega, René Strickler, Helena Rojo a Andrés García priniesli jedinečný príbeh telenovely, ktorý sa stal najúspešnejším mexickej televízie koncom deväťdesiatych rokov minulého storočia.

1. 'Cuna de lobos' (1986-1987) / 53 puntos diarios de rating

Publikum milovalo poznať strašné plány Cataliny Creelovej udržať svoju rodinu pod palcom. Doteraz sa žiadna iná telenovela nepribližila k úspechu telenovely „Cuna de lobos“.

zdroj: https://www.lasestrellas.tv